Biblioteka domowa

Ekskluzywne wydanie książek Puzo Mario, Dzieła

Biblioteka domowa to zbiór najważniejszych dla jej właściciela książek. Pozwala na stały kontakt z autorami i ich tekstami, które mamy dzięki temu na wyciągnięcie ręki. Pokój z ulubionymi, starannie wybranymi książkami zyskuje, gdy zostanie mu nadany jednorodny styl. W miejsce feerii krzykliwych kolorów grzbietów, pojawia się stonowana kolorystyka brązowych skór, czerwonych szyldzików, złoconych liter. Naturalnie wyprawiane skóry można bowiem zestawiać we wszystkich kolorach, nie gubiąc harmonii barwnej. Paleta barw będzie zawsze spokojna, kolory pasują do siebie wzajemnie. Napisy umieszczamy na grzbietach zawsze w tym samym, porzecznym kierunku, co ułatwia odczytywanie.

Wszystkie książki, które proponujemy kolekcjonerom do ich bibliotek domowych są bezpieczne mikrobiologicznie. Używamy odpowiednio wyprawionych skór, właściwych klejów i papierów. Nie można niestety tego powiedzieć o książkach antykwarycznych, których historia przechowywania z reguły jest nieznana.

Świadomy kolekcjoner wie, że inwestuje w domową bibliotekę, która przetrwa wieki. Przyczynia się w ten sposób do rozwoju rzadkiego rzemiosła, jakim jest introligatorstwo artystyczne. Wspiera ważną część tradycji, która zarówno należy do literatury, jak i sztuki.

Zniszczone księgozbiory
Zniszczone księgozbiory

Kolekcjoner rozwija swoją wiedzę z obydwu tych dziedzin. Współprojektując zamówione oprawy, ma szansę poznać tajniki introligatorstwa, uczy się odróżniać wartościowe prace od gorszych.

Biblioteka gabinetowa złożona z dzieł Andrzeja Bobkowskiego
Biblioteka gabinetowa złożona z dzieł Andrzeja Bobkowskiego

Kto czyta, ten rozwija swoje zdolności intelektualne, gdyż mózg stymulowany wiedzą, ciągłą lekturą rozwija się ponieważ wytwarza nowe połączenia neurologiczne, a także nowe neurony. Staje się bardziej plastyczny, co znaczy bardziej sprawny.