Złoty Medal
Międzynarodowych
Targów Poznańskich
:: Luksusowe i Ekskluzywne Prezenty ::

To, jaki prezent wybieramy świadczy nie tylko o nas samych,
ale i o tym, co myślimy o jego adresacie.

Ekskluzywny prezent

Z czym się kojarzy słowo rarytas? Słownikowo mówiąc – to rzadkość, coś wspaniałego, niezwykle cennego czyli…tak jak nasze książki. Staranny dobór tekstów, artystyczne opracowanie graficzne, poprzedzone wnikliwymi studiami, bezkompromisowe edytorstwo, unikatowe edycje, numerowane egzemplarze, introligatorstwo artystyczne – tak pokrótce można scharakteryzować nasze niepowtarzalne ekskluzywne książki artystyczne lub inaczej mówiąc, książki bibliofilskie.

Materiały z najwyższej półki

Stosujemy artystyczne i ręcznie czerpane papiery. Są one bezdrzewne i bezkwasowe, co, oprócz urody, zapewnia im trwałość. Papier czerpany jest niemal wieczny. Ręcznie szyjemy książki, co powoduje, że są trwalsze i mają lepsze walory użytkowe. Ręczna oprawa artystyczna w skórę wykonywana jest z naturalnych, specjalnie to tego przygotowanych surowców. Najcenniejsze są skóry garbowane roślinnie. Niewiele już garbarni na świecie to robi.

Klejnoty

Styl i maestria

A styl oprawy…to już jest maestria. Posiadając jedyny tak ogromny zasób ornamentów, stempli, czcionek i wiedzę na temat historii książki, kultury, literatury oraz sztuki możemy oprawić każdą książkę w odpowiadającym jej estetycznie stylu.

Maestria i Oprawy

Dane Kontaktowe

Adres:
  • Kurtiak i Ley
  • ul. Szczecińska 1
  • 75–120 Koszalin
Tel.:
+48 22 10 06 212
+48 94 34 74 974
Kom.:
+48 500 29 55 88
Fax:
+48 94 34 74 976
E-mail:
art [at] kurtiak-ley.pl

Znajdziesz nas na