fbpx
O nas

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley

Prowadzimy wydawnictwo książek bibliofilskich drukowanych na wyjątkowych, wiecznotrwałych papierach, wzbogacanych o grafiki, numerowanych i oprawianych ręcznie. Przy Wydawnictwie Artystycznym Kurtiak i Ley funkcjonuje także Atelier Introligatorstwa Artystycznego. Introligatorstwem artystycznym zajmujemy się od ponad 30 lat, łącząc prawdziwą pasję z prowadzeniem profesjonalnej pracowni introligatorskiej. W naszym sklepie online można zakupić piękne książki, które z powodzeniem można podarować jako ekskluzywny prezent dla najbliższych i najważniejszych dla siebie osób.

Zbiór opraw artystycznych książek Sienkiewicza Henryka, Trylogia

Introligatornia artystyczna

Czym jest introligatornia artystyczna? Jest miejscem, w którym biegli w sztuce introligatorstwa ręcznego i jego technikach artyści wykonują indywidualnie zaprojektowane prace. Są to niepowtarzalne oprawy książek i inne wymagające doświadczenia w tym zawodzie realizacje. Oprawiamy pojedyncze egzemplarze kolekcjonerskie i książki przeznaczone na luksusowe prezenty. Woluminy mogą być personalizowane przy pomocy złoconych inicjałów i osobistych dedykacji. Dostarczamy dzieła zebrane lub wybory dzieł ulubionych autorów, które stanowią wyposażenie ekskluzywnych bibliotek domowych i gabinetowych. Wydajemy edycje prywatne, których nakład może wynosić nawet 1 egzemplarz. Wykonujemy także firmowe i rodzinne księgi gości oraz kroniki.

Co nas wyróżnia

   
Dobór materiałów
Wszystkie użyte w nich materiały muszą być najwyższej jakości. Dlatego do druku stosujemy bezkwasowe, wiecznotrwałe i czerpane papiery, zaś do opraw prawdziwe jedwabie i nowe, roślinnie wyprawiane skóry, co gwarantuje trwałość i mikrobiologiczne bezpieczeństwo naszych prac. Przy oprawach jubilerskich wykorzystujemy naturalne kamienie ozdobne połączone ze złotem i srebrem.
Artyści – rzemieślnicy
Projektowaniem i wykonaniem prac zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni artyści. Współpracujemy ze znakomitymi grafikami i malarzami. Introligatorzy – artyści mają wyjątkowe umiejętności rzemieślnicze i cierpliwość, a także kreatywność i ogromną wiedzę z dziedziny historii sztuki. Dzięki nim powstają dzieła sztuki o nieprzemijającej wartości, książki na wieki.
Unikalne oprawy
Większość naszych książek jest oprawianych unikatowo, nie powtarza się raz zrealizowanego projektu. To powoduje, że książki artystyczne, podobnie jak inne dzieła sztuki są chętnie kolekcjonowane również jako alternatywna lokata kapitału. Wielu kolekcjonerów docenia ich wartość, zamawiając do swoich bibliotek domowych zarówno pojedyncze oprawy jak też dzieła swoich wybranych autorów.
Niewielkie nakłady
Wydawane przez nas książki mają limitowane nakłady i nigdy nie będą dodrukowywane. Każdy wolumen nosi swój niepowtarzalny numer. Możemy na życzenie klienta wydać jego książkę w dowolnej ilości egzemplarzy, nawet w trzech lub w jednym, jak to się dzieje w przypadku „książek osobistych” takich jak księga rodu czy dokumentacje życia.