Obraz Książka

Obraz Książka Mark Twain

Czy istnieje obraz książka? Tak – istnieje. Czy można przeczytać obraz? Oczywiście również tak i to niekiedy nawet dosłownie. Stworzyliśmy coś takiego i do dziś jesteśmy z tego projektu dumni. Obraz książka to autorski projekt artystyczno-wydawniczy Wydawnictwa Kurtiak i Ley. Otrzymaliśmy za niego aż 9 nagród i wyróżnień. Przez 10 lat był chroniony przez urząd patentowy. Byliśmy pierwsi i nikt przed nami nie wpadł na taki pomysł zestawienia rożnych przecież mediów.

Ale co to za obraz książka?

Jako pierwsze w tej technice przygotowaliśmy Pamiętniki Adama i Ewy autorstwa Marka Twaina. Tego pisarza, który tak naprawdę nazywał się Samuel Langhorne Clemens, po prostu wielbimy. (Mark Twain to pseudonim literacki oznaczający w gwarze marynarzy śródlądowych pływających wtedy po Mississipi „zaznacz dwa sążnie głębokości”). Wybraliśmy Pamiętniki, gdyż jest to jedna z najbardziej wzruszających powieści XX wieku. Piękna, urocza i dowcipna książka o relacjach damsko-męskich pióra jednego z wybitniejszych umysłów wszechczasów.

„Wielka szkoda, że tak to odczuwa, gdyż inteligencja jest niczym; prawdziwe wartości spoczywają w sercu. Szkoda, że nie mogę sprawić, by zrozumiał, że dobre, kochające serce to prawdziwy skarb; skarb sam w sobie, i że bez niego intelekt to ubóstwo”

Pamiętniki Adama i Ewy raczą nas takimi właśnie literackimi perełkami. Niezwykle mądry, przenikliwy i naprawdę zabawny utwór. Książka w wersji polskiej i angielskiej dostępna jako obraz książka lub w klasycznej książkowej formie w naszej Galerii Książki Kolekcjonerskiej w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej 62. Zapraszamy do również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Obraz książka na prezent

Pamiętniki Adama i Ewy były pierwsze, ale w tej technice wykonaliśmy kilka realizacji. Forma wydaje się być atrakcyjną opcją właśnie na prezent. Na pewno jest to świetny upominek dla zakochanych, na ślub lub rocznicę – utwór Twaina doskonale wpisuje się w tego typu uroczystości. Zdarzają się również zamówienia, kiedy jedna połówka chce ofiarować coś wyjątkowego drugiej. Mieliśmy przyjemność wykonać w tej technice Oskara Wilde’a….na 50 urodziny od żony dla męża. Ale obraz książka sprawdza się także idealnie jako wyjątkowy prezent biznesowy. Domknięcie umowy, docenienie wieloletniej współpracy. Czy może być bardziej elegancki prezent niż obraz książka? Zapraszamy

Dodaj komentarz