Piękna książka to zawsze piękny prezent

Poświatowska Halina, Ogień zielonych księżyców. Ekskluzywny prezent

Mało jest współcześnie tak potężnych i szczodrych władców jak, wspomniany wcześniej, król Nabuchodonozor II, ale wychodzimy z założenia, że aby docenić obecność drugiej osoby w naszym życiu, jak najbardziej możemy wręczyć jej piękny prezent w nieco skromniejszym wydaniu. Jako, że od ponad trzech dekad zajmujemy się tworzeniem wyjątkowych, unikatowych książek, z przyjemnością proponujemy Państwu efekt naszej pracy, który sprawdzi się podczas wyjątkowych okazji. W tym tekście skupimy się na podarunkach dla pań, ale musimy zaznaczyć, iż panowie także cenią sobie poniższe pozycje.

Pachnąca różami Różowa Magia

Wyjątkowy tomik poezji z wierszami Marii z Kossaków Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Oprawiony w naturalny jedwab, wydrukowany na ręcznie czerpanym papierze. Wszystkie słowa odbiliśmy w prasie metodą Gutenberga z pojedynczych czcionek, a każdą stronę nawonniliśmy urzekającą mieszanką zapachową. Odbiór tej wyjątkowej poezji staje się wielowymiarowy, gdyż niemalże każdy ze zmysłów zostaje w kontakcie z książką pobudzony. Trudno się Różowej Magii oprzeć, dlatego też uważamy, iż jest to piękny prezent dla kobiety ukochanej.

Książka Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Marii, Różowa magia na luksusowy prezent
Książka Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Marii, Różowa magia na luksusowy prezent

Pachnący konwaliami Ogień Zielonych Księżyców

Podczas targów książki w Tajpej mieliśmy przyjemność spotkać się z lokalną artystką, która po zapoznaniu się z książką stwierdziła rozpromieniona, że dzięki niej zmieniło się jej myślenie o sztuce. Takiego komplementu nie zapomina się szybko, zwłaszcza, że mamy do tego tomiku duży sentyment. Książka stanowi swojego rodzaju relikwiarz i hołd bliskiej naszemu sercu poetce – Halinie Poświatowskiej. Umieściliśmy w niej pełne żywych kolorów fotografie, wykonane w latach sześćdziesiątych w Ameryce i czarno-białe ze zbiorów rodzinnych poetki. W romantycznych, małych kopertkach umieszczone są faksymilia niektórych jej rękopisów. Karty książki nawonniliśmy zapachem konwalii – ulubionym zapachem poetki. Jest to piękny prezent dla miłośniczki poezji Haliny Poświatowskiej.

Książka Poświatowskiej Haliny, Ogień zielonych księżyców
Książka Poświatowskiej Haliny, Ogień zielonych księżyców
Oprawa introligatorska książki Poświatowskiej Haliny, Ogień zielonych księżyców
Oprawa introligatorska książki Poświatowskiej Haliny, Ogień zielonych księżyców

Piękny prezent dla niej i dla niego

Powyższe książki to nasze pierwsze propozycje, ale nasze zbiory obfitują oczywiście w inne warianty. Czy znajdą Państwo jakiś piękny prezent w naszym wydawnictwie? Odpowiedź zawsze będzie twierdząca, gdyż nawet, jeżeli nie ma go wśród aktualnych propozycji, to na pewno możemy go wykonać. Zrobimy to z ogromną przyjemnością.

Oprawa artystyczna książek Twaina Marka, Pamiętniki Adama i Ewy
Oprawa artystyczna książek Twaina Marka, Pamiętniki Adama i Ewy